4 October, 2016 18:57

Gabrielle Tamasciuk

Su Gabrielle susitikome lapkritį jos pirmosios kolekcijos “Ocean.Net” pristatyme, kuris vyko Bergene. Jau tada žinojau, jog noriu artimiau pažinti šią jauną dizainerę. Nieko nelaukusi pakviečiau Gabriellę arbatos ir išgirdau jos istoriją. Trumpas interviu ir malonus pasišnekučiavimas prie arbatos puodelio be abejo įkvėpė mane tolimesniems projektams. Vėliau teko kartu padirbėti su Gabrielle ir "Rebel Models" agentūros įkūrėja Elin Ambika Haugen bei jos nuostabiais modeliais. Tikiuosi, jog su šiais talentingais žmonėmis dar ne kartą teks susitikti ir sukurti kažką nepaprasto. Tad kviečiu susipažinti su Gabrielle Tamasciuk ir jos kelione į mados industriją! :) 
Kada ir kaip supratai, jog mada- tai tavo pašaukimas?
Tiesa sakant tai įvyko dar ir ne taip jau seniai. Man niekada nepatiko dailės pamokos, kur buvo būtina ugdyti savo kūrybiškumą. Mano tėtis mėgo piešti bei tapyti. Jis turėjo įvairių priemonių. Vieną dieną nuobodžiaudama namuose nusprendziau tas priemones išbandyti. Ir man tai labai patiko! :) Tada pradėjau lankyti dailės mokyklą, o dar vėliau ir vidurinę mokyklą, kurioje buvo sustiprintos meno pamokos. Jau vaikystėje pastebėjau, jog buvau kitokia nei visi kiti vaikai. Man labai patikdavo vartyti madų žurnalus, piešti lėlėms drabužius. Taip ir prasidėjo eskizavimas.
 
Kaip vadinasi tavo pirmoji kolekcija ir kas jai įkvėpė?
Mano pirmoji kolekcija buvo pavadinta “Ocean.Net” (lietuviškai išvertus būtų "Vandenyno tinklas"). Šioje kolekcijoje aš norėjau parodyti save. 
Vandenyną įsivaizdavau kaip mados ir meno pasaulį. Tinklas- tai pasaulis, iš kurio niekaip negaliu pasprukti. Jaučiuosi supančiota savo paties kūne, kuris taip stipriai ir giliai apraizgytas tinklu, iš kurio galbūt niekada nesugebėsiu išsivaduoti ir išplaukti į krantą. 

 
 Papasakok šiek tiek apie savo kūrimo procesą, Gabrielle?
Kaip ir visiems kūrėjams, viskas prasideda nuo minties/idėjos bei darbo įkvėpimo. Po to pradedi eskizuoti, o beeskizuojant kyla minčių apie audinius, jų struktūrą, raštus. Toli gražu, ne visada būnu pagauta įkvėpimo.  Tačiau jam aplankius, galiu dirbi kelias naktis iš eilės prie savo idėjos. Na o sekantis žingsnis- minčių aptarimas su siuvėjomis, įgyvendinimo galimybių aptarimas bei galutinio rezultato- gaminio detalus patikrinimas. Iki šiol pavyko sukurti tokius modelius, kokius įsivaizdavau. :)
 
 Kur dažniausiai ieškai įkvėpimo?
Dažniausiai jis mane pats “pagauna” haha. Bet jeigu ieškau, tai ieškau absoliučiai visur! Tai gali būti filmai, muzika, street style, gamta, architektūra ir pan. :) 

 
Kaip įkvėpimas virsta realybe?
Daug ir ilgai dirbant ties savo idėja. :)

Su kokiais audiniais labiausiai patinka dirbti?
Labiausiai patinka dirbti su tokiais audiniais, su kuriais žmogus jaučiasi patogiai, pvz. trikotažas. Bet taip pat man patinka ir sunkesni audiniai, nes su jais drabuzis atrodo itin tvarkingai bei elegantiskai.
 
Kaip galetumei apibudinti savo asmenini kasdienini stiliu?
Savo stilių galėčiau pavadinti “nerūpestinga menininkė”. Neskiriu daug laiko rinkdamasi ką apsirengti. Dažniausiai velkuosi tai kas būna arčiausiai po ranka! haha :) Rezultatas- visada įdomus.  Tikriausiai tai būdinga daugeliui menininkų, nebijančių išsiskirti is minios. :)
 
Kokios muzikos patinka klausytis?
Patinka įvairaus stiliaus muzika. Nuo pop iki rock, bei klasika. Yra muzika, kuri mane ypatingai įkvepia. Ir tai yra elektronine muzika. Taip pat house muzika. 
Jeigu jau prakalbome apie muziką, be dizaino tai dar viena iš mano silpnybių. Savanoriauju ivairiuose muzikos festivaliuose. Dar visai neseniai pradėjau dirbti, kaip koordinatorė plateselskapet “Maksimal”, kurie be muzikos išleidimo rengia klubbkvelder su artistais iš užsienio ir Norvegijos.